מה תעשה ביום בו תגיש את עבודת המחקר שלך?

סטודנטים

מה תעשה אחרי שתגיש את עבודת המחקר שלך?

חופשה חלומית? זמן לתחביבים? בילויים ומשפחה?

כי בינינו, כבר מאוד מתאים לך להיות שם...

כבר הגשת הצעת מחקר, הכנת סקרת ספרות, אספת נתונים, אולי אפילו הקלדת אותם. סיום עבודת המחקר נראה קרוב מאי פעם ומצד שני גם רחוק.. נשאר לך עוד לבצע את הניתוחים הסטטיסטיים של הנתונים.

אם אתה חושש מהשלב הזה של הניתוחים הסטטיסטיים אתה לא היחיד-  להרבה סטודנטים למדעי החברה, מנהל עסקים ורפואה השלב של הניתוחים הסטטיסטים נתפס כקשה, מסובך, לא ברור.

לא תמיד הקורסים בסטטיסטיקה שנלמדים בתואר הראשון ובתואר השני, מספיקים כדי לתת לסטודנט כלים להתמודד עם ניתוח הממצאים של המחקר שלו. המנחים עסוקים ולא כולם זמינים להנחות את הסטודנט, אשר נשאר להתמודד לבד עם ניתוח הנתונים.

ואז מתחילים להסתבך...

יש את האמיצים שמנסים לבד. חלקם יצליחו, אחרים לא כל כך. חלק מהם יעשו דברים נכונים, אבל הם עדיין צריכים את האישור המקצועי וההכוונה המקצועיים.

אחרים פשוט יזנחו את העבודה, ידחו, 'יעלמו' למנחה... דחיינות שתעלה להם במחיר לא פשוט- של שנת לימודים נוספת ודחיה של קבלת התואר. בזמן, שכבר מזמן הם היו יכולים להיות עם העבודה מאחוריהם. לא חבל?

זה לא חייב להיות ככה !

 

אין שום סיבה בעולם שכתיבת פרק הממצאים תארך זמן רב. אפשר לצלוח את הכנת פרק הממצאים בתקופה קצרה, לעשות דברים באופן יעיל- והכי חשוב: להבין לכל אורך הדרך מה נעשה עם העבודה שלך.

פניה לייעוץ סטטיסטי לצורך הכנת עבודת מחקר היא לגיטימית! סטודנטים רבים מגיעים אלי בהפניה של המנחה שלהם. אגב, גם חוקרים פונים לקבל ייעוץ סטטיסטי עבור המחקרים שלהם. אין בכך כל פסול. 

חשוב שהייעוץ הסטטיסטי יהיה מקצועי ואמין. יותר מבכל שלב אחר של עבודת המחקר שלך, בפרק הממצאים יש חשיבות גדולה מאוד לליווי מקצועי, שיבטיח לך חסכון בזמן, עבודה נכונה, והכוונה מתאימה לפרק ממצאים שכתוב היטב. 

אני עושה את זה כבר יותר מ-15 שנה. ואני יודעת איך לעשות את זה בצורה הנכונה ביותר.

  • בלי ללכת לאיבוד

  • בלי למרוח אותך בזמנים

  • בלי טעויות שיסבכו אותך בהמשך

עם מה כן?

 

עם חיוך, עם הבנה מדויקת של מה שאתה צריך, עם ליווי מקצועי לאורך כל הדרך ועם הבטחה שלי שאני איתך עד שפרק הממצאים יהיה מאחוריך.

מי אני ואיך אני יכולה לסייע לך להכין את פרק הממצאים?

 

שמי ליאת לב-שלם בחמש עשרה השנים האחרונות סייעתי לעשרות רבות של סטודנטים בכתיבת פרק הממצאים של עבודת התזה והדוקטורט שלהם. הסטודנטים להם אני מסייעת מגיעים מכל האוניברסיטאות והמכללות בארץ ובחו"ל והם מגיעים ממגוון רחב של תחומים כגון: פסיכולוגיה, מנהל עסקים, תקשורת, חינוך, רפואה, סיעוד, עבודה סוציאלית, ריפוי בעיסוק ועוד.

אני בעלת תואר שני במדעי החברה בעלת נסיון מחקרי רב (כאן אפשר לקרוא עוד עלי).

אני עובדת על תוכנות SPSS , Excel ותוכנות מקצועיות נוספות כגון AMOS, HLM.

סטודנטים רבים כבר נעזרו בניסיון המקצועי שלי כדי להתקדם לקראת סיום והגשת העבודה  ואני מזמינה גם אותך להרוויח מהידע ומהמקצועיות שצברתי ולקדם את עבודת התזה או הדוקטורט שלך.

שאלות נפוצות

 

איך זה מתבצע? 

סדרה של פגישות ייעוץ קבועות מראש, בהן נתקדם בביצוע הניתוחים של המחקר שלך. מכל פגישה תצא עם מטלות אותן תצטרך לבצע עד להכנת פרק הממצאים השלם. המטרה היא ללכת יד ביד עד לסיום פרק הממצאים, ולכוון אותך הסטודנט לכתיבה נכונה ומקצועית של פרק הממצאים שלך.

-----------------------------------

העבודה שלי מאוד מורכבת, את תצליחי להבין אותה?

כל עבודת מחקר היא ייחודית בדרכה, וחלק מהאתגר המקצועי שלי הוא להכיר כל עבודה על דרישותיה הייחודיות. הניסיון המקצועי שלי מאפשר לי להבין את העבודה (בעזרתך כמובן) ולהתוות תוך זמן קצר את הניתוחים הסטטיסטיים שיש לבצע ואת שלבי כתיבת פרק הממצאים.

-----------------------------------

 

קיבלתי ייעוץ סטטיסטי מהאוניברסיטה- האם הוא מספיק?

בחלק ממוסדות הלימוד האקדמיים סטודנטים לתארים מתקדמים זכאים לקבל מספר שעות ייעוץ מהמוסד.

ייעוץ זה ניתן ללא תשלום והיועצים הינם בדרך כלל טובים ומנוסים. אני מציעה לכם לבדוק אם אתם זכאים לייעוץ כזה ולפנות לקבל אותו במידה שהוא ניתן. עם זאת יש לקחת בחשבון כי הייעוץ אשר ניתן על ידי מוסד הלימודים שלכם הינו בדרך כלל בסיסי ומספק רק את הניתוחים הראשוניים כך שלעיתים קרובות הוא אינו עונה על כל הצרכים של הסטודנט. 

-----------------------------------

 

האם אצליח להבין את פרק הממצאים?

 

סטודנטים רבים שפונים אלי חושבים כי אם ייעזרו בייעוץ סטטיסטי, אולי הם לא יצליחו להבין את פרק הממצאים שלהם. אחד הדברים שחשובים לי לאורך העבודה כולה הוא שהסטודנט יישאר בתמונה. אחרי  הכל זו היא העבודה שלך! לשם כך אני נמצאת כאן בשביל להסביר לכם את הממצאים ולדון עמך במשמעויות שלהם. שלב זה מאפשר מעבר קל ומהיר אל כתיבת פרק הדיון וסיום העבודה כולה.

-----------------------------------

 

את תכתבי לי את העבודה כולה?

אני לא כותבת עבודות. השרות אותו אני מציעה הינו ייעוץ סטטיסטי וסיוע בכתיבת הממצאים.

אוכל להוביל אתכם עד לכתיבה של פרק ממצאים מושלם, אך כתיבת פרקי העבודה כמו הדיון וסקירת הספרות - יישארו לחלוטין בידיים שלכם.

-----------------------------------

כמה זה עולה?

התעריף לשעת ייעוץ (שישים דקות) הוא 350 ש"ח.

תעריף מוזל לחבילה של שש שעות ייעוץ- 300*6=1800 ש"ח

-----------------------------------

יש לי עוד זמן עד כתיבת פרק הממצאים - האם יש טעם לפנות אלייך עכשיו?

בהחלט! גם אם אתה נמצא עדיין בשלב איסוף הנתונים או אפילו רק בשלב גיבוש שאלת המחקר,  אני מציעה לך לפנות אלי כבר עכשיו כדי לתכנון את העבודה המשותפת שלנו.

אומנם לא ניתן לבצע את הניתוחים הסטטיסטיים לפני שהנתונים עצמם נאספו, אך נוכל לתכנן את עבודתנו המשותפת, ואף אוכל לסייע לך בטיפים לעבודה נכונה בשלבים המוקדמים של העבודה אשר תסייע בשלב הניתוחים. בכל מה שקשור למחקר כמותי- תכנון מקדים כמו בחירה נכונה של כלי המחקר, ניסוח של השאלות, גיבוש של מערך המחקר יכולים לחסוך הרבה עבודה בהמשך ועל כן כדאי ואפילו רצוי להקדים את הפניה לייעוץ הסטטיסטי.

אתה מוזמן להתקשר אלי או לפנות אלי במייל, נשוחח קצרות בטלפון כדי לבדוק את הצרכים שלך

ואחר כך נוכל לראות כיצד אני יכולה לעזור לך להכין את פרק הממצאים המקצועי שהעבודה שלך ראויה לו.