מה תעשה ביום בו תגיש את עבודת המחקר שלך?

אם רק היו לך עוד כמה שעות ביממה..

שעת לילה מאוחרת, ונירה, חוקרת צעירה באחת האוניברסיטאות בארץ פותחת את המחשב הנייד שלה במטרה לשבת סוף סוף על קבצי הנתונים שהיא רוצה לנתח לכתיבת פרק הממצאים. הצצה קצרה אל תיבת המייל שלה מבשרת רעות. בשעות אחר הצהריים והערב בהן בילתה עם ילדיה הצטברו הודעות חדשות ובהן דרישות, בקשות, שאלות דברים שחייבים להגיב אליהם. עוד תשובה, ועוד טופס שיש למלא ולהעביר עוד היום, וכמה הערות לחוקרת עמיתה והזמן היקר שלה הסתיים.

עוד יום עובר וגם בו היא לא תספיק להגיע לניתוחים הסטטיסטיים שהיא כל כך רוצה לבצע.

 

אצל טמיר, גם הוא חוקר וותיק ומוערך באותה מחלקה של נירה, הבעיה אחרת. אומנם הילדים שלו כבר בגרו כך שיש לו יותר שעות פנויות, אבל הוא מוצא את עצמו שוב ושוב מתעסק במה שהוא מכנה 'שטויות'. ארגון של הנתונים, בניית משתנים, ניקוי וטיוב של הקובץ. הוא עשה את זה כבר לפני עשרים שנה כשהיה עוזר מחקר צעיר ונלהב- הוא שואל את עצמו מדוע הוא עדיין עושה את זה, ונזכר שהתשובה היא שאין לו מישהו מיומן שהוא סומך עליו שאליו יוכל להעביר לו את המטלות המיגעות האלה.

בוודאי מוכרת לך ההרגשה שלפיה פשוט אין לך מספיק זמן לעשות הכל:

לכתוב, לפרסם, לחקור, ללמד... אם  רק היו לך עוד כמה שעות ביממה רק אז אולי היית מספיק הכל

ההרגשה הזו משותפת לחוקרים רבים שמתמודדים עם עומס גדול של מטלות מסוגים שונים.

הרבה פעמים הראשונות שנפגעות הן מטלות המחקר- הן מורכבות, הן דורשות זמן וידע והרבה פעמים אין להן דד ליין, מה שמאפשר להן להדחות יותר.

אחת העצות הראשונות שמומחים לניהול זמן נותנים היא לדעת להוציא את המשימות שאחרים יכולים לעשות ולהעביר אותם למישהו אחר, שזו היא המומחיות שלו. ולהשאיר לך רק את הדברים החשובים. את הליבה של העבודה שלך. את הדברים שרק אתה יכול ויודע לבצע.

מישהו אחר- שיבנה את השאלון האינטרנטי בקוואלטריקס, שיארגן את הנתונים, שיבנה את עשרות המשתנים, שיריץ את הניתוחים המורכבים ויארגן אותם לדו"ח. ואם אפשר שגם יארגן אותם בצורה אטרקטיבית במצגת.

נשמע כמו חלום? עבור חוקרים רבים במדעי החברה, משפטים, רפואה ותחומים נוספים, שהסתייעו בשרותיי בשנים האחרונות זו היא המציאות.

רבים נעזרו בשרותי מחקר חיצוניים ומצאו שהם יעילים, פשוטים, ומספקים את העבודה המקצועית שנדרשת להם כדי שיוכלו להמשיך להתקדם במחקר.

איך את יכולה לעזור לי?

  • כל מה שהיית נותן לעוזר מחקר מיומן ומכשר אם היה לך כזה

  • כל מה שהיית עושה בחמש שעות נוספות ביממה, אם רק היו לך

  • כל משימות ארגון נתונים, ניתוחם, והצגת הממצאים שיכולות לקדם אותך

 

את כל אלה אני יכולה לבצע עבורך.

 

עם חיוך, עם הבנה מדויקת של מה שאתה צריך, עם ליווי מקצועי לאורך כל הדרך ועם הבטחה שלי שתקבל עבודה מדויקת ומקצועית.

באילו שירותים מדובר?

  • ביצוע ניתוחים סטטיסטיים

  • בניית קבצים (איחוד, המרה מפורמטים שונים, ניקוי נתונים ועוד)

  • הכנת דו"חות מחקר

  • הצגה ויזואלית של ממצאים באמצעות תרשימים ואינפוגרפיקה

  • ייעוץ ותכנון שאלוני מחקר

  • בניית שאלונים מקוונים (גוגל פורמס, קוואלטריקס ואחרים)

  • איתור מידע ייחודי.

אין משימה מחקרית שהיא קשה מידי, גדולה מידי, מורכבת מידי או מייגעת מידי עבורי ועבור הצוות שלי. מוזמן לנסות אותנו :-) 

קצת עלי..

 

שמי ליאת לב-שלם ואני אוהבת את כל הקשור לעבודה עם נתונים. אני עוסקת כבר קרוב ל 20 שנה בכל הקשור לניתוחים סטטיסטיים, עיבוד נתונים, הפקת תובנות מהם והצגתם- והאמת שלא נמאס לי. לאורך השנים עבדתי עם חוקרים וסטודנטים מכל האוניברסיטאות והמכללות בארץ. הלקוחות שלי  מגיעים ממגוון רחב של תחומים כגון: פסיכולוגיה, מנהל עסקים, תקשורת, חינוך, רפואה, סיעוד, עבודה סוציאלית, ריפוי בעיסוק ועוד.

אני בעלת תואר שני במדעי החברה בעלת נסיון מחקרי רב (כאן אפשר לקרוא עוד עלי).

אני עובדת על תוכנות SPSS , Excel ותוכנות מקצועיות נוספות כגון AMOS, HLM.

חוקרים רבים כבר נעזרו בניסיון המקצועי שלי בביצוע המחקר שלהם, ואני מזמינה גם אותך להרוויח מהידע ומהמקצועיות שצברתי לאורך השנים.

שאלות נפוצות

 

איך זה מתבצע? 

בשיחת טלפון קצרה וממוקדת אבין את הצרכים שלך. כעבור זמן קצר תקבל הצעת מחיר מסודרת עם עלויות לכל מטלה/שלב בעבודה ולוח זמנים מסודר. 

במידת הצורך גם נקבע פגישה שבה נתכנן את פרק הממצאים. קיימת אפשרות גם לפגישות באמצעות סקייפ.

בזמן המוגדר תקבל את העבודה שביקשת, בצורה שנקבעה (קובץ וורד, אקסל, פלטי SPSS).

-----------------------------------

העבודה שלי מאוד מורכבת, את תצליחי להבין אותה?

כל עבודת מחקר היא ייחודית בדרכה, וחלק מהאתגר המקצועי שלי הוא להכיר כל עבודה על דרישותיה הייחודיות. הניסיון המקצועי שלי מאפשר לי להבין את העבודה (בעזרתך כמובן) ולבצע אותה על הצד הטוב ביותר.

-----------------------------------

 

במה זה שונה מהייעוץ הסטטיסטי שאני מכיר?

אני מספקת בנוסף לייעוץ סטטיסטי גם שרותי מחקר נוספים אשר משלימים את הצרכים שלך כחוקר. הניסיון שלי, והעבודה עם עוזרי מחקר נוספים, מאפשר לי להציע לך מגוון רחב יותר של שרותים, שעד היום לא היה מי שיספק אותם.

-----------------------------------

 

ומה עם האיכות?

ברור לי שזה אחד הדברים שמדאיגים, ולכן אני מקפידה לעמוד בקרטריונים הגבוהים ביותר של ביצוע עבודות מחקר. זו גם הסיבה שאני מגבילה את סוג והיקף השרותים לכאלה שקשורים למחקר כמותי בלבד.

-----------------------------------

 

כמה זה עולה?

מאחר שכל עבודה היינה ייחודית ובעלת מבנה שונה אין מחיר אחיד לכל העבודות. את הצעת המחיר תקבלו תוך זמן קצר מרגע שתעבירו את הצעת המחקר. אני יכולה להבטיח לך שהמחיר שלי הוא הוגן ושתקבל תמורה מלאה לכספך.

אני גם בטוחה שהזמן שתחסוך בעבודה איתי, הוא בעל ערך רב לא פחות.

-----------------------------------

ומה עם הסודיות?

העבודה מתבצעת תוך הקפדה על רמה גבוהה מאוד של סודיות- הן מבחינת הלקוחות שלי, והן מבחינת נבדקים (במקרה של נתונים מזוהים). במקרה שאני מסתייעת בהכנת הפרויקט בגורמים נוספים- אני מיידעת את החוקר ומקבלת את הסכמתו/ה לכך. בנוסף, כל מי שעובד איתי חתום על הסכם סודיות קפדני.

-----------------------------------

אז מה עכשיו?

אתה מוזמן להתקשר אלי או לפנות אלי במייל, נשוחח קצרות בטלפון כדי לבדוק את הצרכים שלך

ואחר כך נוכל לראות כיצד אני יכולה לעזור לך בניתוח הנתונים שהמחקר שלך ראוי לו.